Ranking giełd kryptowalut oraz kantorów bitcoin

Poniżej porównaliśmy najpopularniejsze giełdy kryptowalut – jest to odpowiedź na prośby użytkowników portalu. Na podstawie Waszych głosów wyłowiliśmy najlepsze propozycje, z których stworzyliśmy praktyczny ranking. Na samym początku znajdują się te giełdy, które cieszą się największą popularnością i uznaniem użytkowników. Na specjalną uwagę zasługują tutaj polskie giełdy kryptowalut.

1. BitBay to polska giełda kryptowalut, która bardzo szybko zyskała ogromne zainteresowanie. Śmiało można powiedzieć, że jest to najlepsza propozycja rynku krajowego. Wielkim atutem jest estetycznie zaprojektowana strona, która zapewnia prostą i intuicyjną obsługę. Gieła proponuje takie kryptowaluty, jak m.in. Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Lisk, Bitcoin Cash, Ripple, Zcash i Monero. Do dyspozycji mamy takie waluty, jak polski złoty, dolar amerykański i euro. Warto wspomnieć, że giełda BitBay posiada nowoczesną sieć zabezpieczeń, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Jest to 6-ta największa giełda kryptowalut na świecie.

2. Binance to giełda, która pozwala obracać nie tylko popularnymi, ale również niszowymi kryptowalutami (m.in. Iotę, Cardano (ADA), Hshare, Neo, Ripple). Strona wyróżnia się przejrzystym i funkcjonalnym interfejsem. Binance proponuje nam cztery rynki walutowe (Binance Coin (BNB), Bitcoin, Ethereum i Tether (USDT). Każdy użytkownik może skorzystać z dwustopniowej weryfikacji konta, co gwarantuje satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa. Wielką zaletą są również korzystne prowizje.

3. Exmo jest giełdą, która współpracuje z najlepszymi specjalistami z różnych zakątków świata. Obrót kryptowalut odbywa się tutaj niezależnie od pory dnia, czy też tygodnia. Każdy użytkownik może skorzystać z fachowego wsparcia technicznego. Skontaktowanie się z działem obsługi jest w tym przypadku banalnie proste.

4. BitMarket to kolejna świetna polska giełda. Dostępność polskiej wersji językowej z pewnością zadowoli osoby, które słabo radzą sobie z obcymi językami. Interfejs strony również jest miły dla oka i prosty w obsłudze. Trzeba również wspomnieć o możliwości pobrania aplikacji na różnego typu urządzenia mobilne.

5. BitMarket24 to aktualnie najszybsza polska giełda kryptowalut (na rynku krajowym). Weryfikacja użytkownika następuje błyskawicznie. Równie szybko następuje proces zasilenie konta (do 15 minut). Jest to 3-cia największa giełda w Polsce. Na stronie znajdziemy czat, który ułatwia komunikację z obsługą techniczną.

6. Abucoins to następna polska giełda, która gwarantuje nam niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa (środki przechowywane są offline). Warto również podkreślić, że pomoc techniczna dostępna jest niemal przez całą dobę. Plusem jest również niska prowizja (w przypadku operacji maker wynosi ona 0%).

7. Cryptopia to giełda, która na pierwszy rzut oka nie zachęca do skorzystania. Strona jest zdecydowanym minusem tej firmy. Trzeba jednak wspomnieć o ogromnej ilości kryptowalut dostępnych do obrotu (ponad 500). Ponadto możemy liczyć na ciekawe nagrody.

8. Coinbe (Beatcoin) to giełda z polskojęzyczną wersją językową. Do dyspozycji mamy ponad 20 różnych kryptowalut. Sprawna obsługa techniczna. Możliwość uruchomienia dwustopniowej weryfikacji. Plusem jest równie połączenie SSL, które zwiększa poziom bezpieczeństwa. Minusem jest brak walut FIAT.

9. Livecoin to giełda z przyjaznym interfejsem. Minusem jest fakt, że strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych. Atutem jest spora ilość możliwości płatniczych m.in. Payeer, Perfect Money, OK Pay.

10. Coinbase to giełda, która cieszy się wielkim zainteresowaniem osób z całego świata. Na dzień dzisiejszy strona zrzesza ponad 10 milionów użytkowników. Znajdziemy tutaj wszystkie najpopularniejsze kryptowaluty. Trzeba również docenić profesjonalny wygląd strony.

11. Buy Coin Now jest to relatywnie młoda polska giełda, która dopiero rozwija swe skrzydła. Obecnie pozwala ona na obrót kryptowalut Bitcoin oraz Bitcoin Cash. Plusem jest prosty i czytelny interfejs oraz szybka wpłata przy użyciu kart kredytowych.

12. Bitstamp to angielska giełda kryptowalut, która na rynku funkcjonuje ponad 7 lat. Zaletą jest dostęp do aplikacji mobilnych, dzięki czemu możemy korzystać z portalu z dowolnego miejsca. Warto również wspomnieć o tym, że Bitstamp została wielokrotnie doceniona i wyróżniona (m.in. przez Forbes).

13. C-Cex to giełda, która zdecydowanie nie zachęca wyglądem strony. Plusem jest z pewnością jej responsywność, czyli dostosowanie do urządzeń mobilnych. Portal dorobił się prawie 300 000 użytkowników. Wielką zaletą jest dostępność sporej ilości kryptowalut. Możliwym jest uruchomienie dwustopniowego logowania, tak więc korzystanie z witryny za pomocą tableta, czy też smartfona nie będzie stanowić problemu.

14. Cryptonator to giełda z przyjaznym i funkcjonalnym interfejsem. Serwis cieszy się wysoką notą wśród użytkowników. Dużym plusem jest brak dodatkowych opłat podczas wymiany walut. Strona jest responsywna. Istnieje opcja dwustopniowego logowania.

15. LocalBitcoins to prosta i intuicyjna strona, która posiada wiele ciekawych funkcji. Twórcy giełdy umożliwili nam lokalną wymianę Bitcoinów. Obecnie zgłoszonych jest ponad 250 krajów (w tym Polska).

Obrót kryptowalutami możliwy jest dzięki wirtualnym giełdom oraz kantorom. Mają one charakter zdecentralizowany. Wszelkie najważniejsze informacje rynkowe są powszechnie udostępniane. Mowa tutaj o m.in. wolumenach, wycenach, trendach, czy też wartościach monet. To, jaką giełdę wybierzemy w dużym stopniu warunkuje skuteczność naszych działań. Przed podjęciem decyzji musimy więc się zastanowić.

BitBay
BitBay jest obecnie najlepszą polską giełdą, więc warto zwrócić na nią uwagę. Do dyspozycji mamy nie tylko najpopularniejsze waluty, ale również te, które są mniej znane. Przekłada się to na większe możliwości. Istnieje możliwość wpłaty gotówki, a także wypłaty za pośrednictwem Poczty Polskiej. Ponadto możemy wyrobić specjalną kartę, dzięki której w elastyczny sposób będziemy zarządzać gotówką za pomocą bankomatów. Wielką zaletą jest również przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs.

BitMarket
BitMarket to polska giełda, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród użytkowników. Do dyspozycji mamy takie rynki kryptowalut, jak Bitcoinem oraz Litecoinem, Dogecoinem i PPC. Warto dodać, że serwis jest naprawdę rozbudowany, co przekłada się na sporą ilość interesujących funkcji. Marka zostalła nagrodzona Złotym Certyfikatem Rzetelności, co jest dużym wyróżnieniem.
Atutem jest także przejrzysty interfejs, dzięki któremu z obsługą strony poradzą sobie nawet początkujące osoby.

Bitstamp
Bitstamp to jedna z najlepszych giełd kryptowalut, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Wielkim plusem jest dostępność polskiej wersji językowej. Z giełdy będą najbardziej zadowoleni inwestorzy z rynku Bitcoin. Dużym plusem serwisu jest wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, który wynika z skutecznej weryfikacji inwestorów. Potwierdzenie wiarygodności wymaga m.in. przesłania kopi dokumentów, które potwierdzają tożsamość i miejsce zamieszkania.